Śluby Panieńskie – OSTRZEGAM

„Śluby Panieńskie” – ostatnio mocno reklamowana polska niby-komedia romantyczna. Właśnie wróciłem z kina..  I bardzo mocno ostrzegam, abyś nie popełnił tego błędu co ja. Broń Boże nie zabieraj dziewczyny na ten film!   Kicha jakich mało. Nie uśmialiśmy się ani razu. W życiu chyba nie byłem na tak nudnym filmie w kinie..

Sztukę pierwotnie napisał A. Fredro. W szkole Pani od polskiego, pewnie Ci tego nie powiedziała.. ale niezły z niego był  świntuch! Jak nie wierzysz, to posłuchaj np. tej jego Bajki O Krolewnie Pizdolonie. Mega odjazd. Ściągnij sobie z wrzuty i puść na imprezie, gdy wszyscy będą już trochę wstawieni. Beka gwarantowana 🙂 Szkoda, że tej lektury się nie przerabia na lekcjach – prawda?

Wracając  jednak do filmu, to wyszedł prawdziwy dramat. Język sprzed ponad dwóch stuleci brzmi  archaicznie i bełkotliwie. Aktorzy recytują wszystko dość sztucznie. Co prawda Fredro nieźle znał się na relacjach damsko-męskich. Można zobaczyć  Albina (Borys Szyc),  który jest typowym „za miłym chłopcem”. W tym filmie widać jak na dłoni jego błędy w podejściu do kobiet. Wali komplementy, płaszczy się,  przesadnie usługuje  i nic z tego nie wychodzi.  Dziewczyna przez to nie traktuje go poważnie…

Jadnak mimo wszystko całość to tak nudne flaki z olejem, że NIE WARTO.. Trzymajcie się z daleka!

Pozdrawiam,
Mancer.

3 komentarze to Śluby Panieńskie – OSTRZEGAM
 1. Gamp
  Grudzień 17, 2010 | 17:50

  Z tego co mi wiadomo nie ma potwierdzenia, że Bajkę O Krolewnie Pizdolonie napisał właśnie Fredro, za to są duże wątpliwości 🙂 Gdzieś po necie krąży o tym artykuł. Z tego co pamiętam, to ktoś parę lat po jego śmierci specjalnie się pod niego podszywał.

 2. Mancer
  Grudzień 17, 2010 | 18:33

  Tak samo z XIII księgą Pana Tadeusza. Trudno stwierdzić kto naprawdę był autorem.

  Pewnie się tego nigdy ze 100% pewnością nie stwierdzi… Ale poczytać, czy posłuchać zawsze miło 🙂

 3. Teksty na podryw
  Grudzień 19, 2010 | 00:16

  Również nie polecam. Stracone pieniądze na coś, przy czym obydwoje się wynudziliśmy.

Leave a Reply

Wanting to leave an <em>phasis on your comment?